Otsing sellest blogist

teisipäev, 23. detsember 2014

Enesekindlus

Kõik me soovime enesekindlamad olla. 
Enesekindlus annab elukvaliteedile ikka väga palju juurde.
Olen viimase pooleteise aasta jooksul avastanud mõned põhimõtted, mis on oluliselt mu enesekindlust tõstnud. Jagan neid ka Teiega.
1. Unistused ja eesmärk
Minu jaoks elumuutev hetk, mis mulle tohutult enesekindlust juurde andis, oli see, kui sain lõpuks aru, mis on mu elu eesmärk ja mida ma elult saada tahan.
Tee endale selgeks, mida Sa oma elult tahad ning püüdle selle poole. On ju meile antud väga üürike aeg siin planeedil elamiseks ja eluga siit niikuinii ei pääse. Miks siis mitte sellest viimast võtta? Elu mõte seisnebki ju elamises ning õnnelik olemises.
Pane kirja asjad, mida oma elu jooksul saavutada tahad ning püüdle nende poole. Mõtle, mida oleks võimalik teha, et neid eesmärke saavutada. Mida on Sul kaotada? Ela sellist elu, nagu Sa tahaksid elada. Eesmärgi nimel elamine tekitab enesekindlustunde.
2. Tegutsemine
Tegevusetult istumine ning sihitult elamine tekitab ebakindlust, kõhklusi ja hirme. Tegutsemine annab enesekindlust ning tekitab tunde, et võtad ise oma elu muutmiseks midagi ette - ükskõik, mis tulemus siis ka ei oleks.
3. Hirmude ületamine
Hirmudes elamine tekitab tohutult ebakindlust. Kui sa astud oma hirmudele vastu ning ületad need, saad aru, et tegelikult polnudki ju midagi karta. Tee ära iga päev üks väikene asi, mida kardad, ja näed, kuidas enesekindlus mühinal kasvab. Lõpuks ei tunne enam suurt hirmu millegi ees ning elu ei jää hirmude tõttu elamata.
4. Ela endale mitte teistele
Ükskõik, mida Sa ka ei teeks - alati leidub keegi, kellele see ei meeldi. Kindel retsept ebakindel olla, on üritada pidevalt kellegile meele järgi olla. Kui elad enda eesmärkide nimel, oled palju enesekindlam ja õnnelikum.
5. Võta iseendale vastutus
Kui kõiges halvas, mis meie elus juhtub, kedagi teist süüdistada, toidad mentaliteeti, et miski siin elus ei sõltu meist endast. Selline mõtteviis tekitab ebakindlust. Kui iseendale oma õnnetunde eest vastutus võtta, tekib tunne, et meil endil on oma elu üle kontroll ning see tunne annab enesekindlust kõvasti juurde. Ära looda teiste peale - võta ohjad enda kätte!
6. Ära väärtusta end läbi teiste inimeste
Teised inimesed ei ole need, kes Sinu väärtuse üle otsustavad - Sina ise määrad enda väärtust. 
Tee selgeks endale oma õilsad väärtused, mille järgi elada soovid ning järgi neid. Pane need väärtused kuhugile kirja ning vaata neid pidevalt. Kui tunned, et ühtegi õilsat väärtust ei tule hetkel pähe, siis pane kirja, milline inimene Sa ideaalis sooviksid olla ning järgi neid põhimõtteid. Teised inimesed üritavad meile sageli enda väärtusi peale suruda, aga pahatihti ei ole need väärtused kuigi õilsad. Seega kujunda ise endale oma ideaalsed väärtused ning ela nende järgi. Kui tunned, et elad alati omaenda õilsate väärtuste järgi, on enesekindlust väga raske kõigutada. Üks suurimaid põhjusi, miks inimesed depressioonis on, on see, kui tema väärtused ja teod ei ole omavahel kooskõlas.
7. Uskumused
Kui usud, et väärid siin elus kõike, siis hakkad ka vastavalt käituma ning ka saavutad oluliselt rohkem. Selleks, et endasse uskuda, on hea endale sisendada positiivseid uskumusi. Kui iseendasse usud, kaovad ka ebakindlused.
8. Hoolitse oma välimuse eest
Kui tunned, et välimus on korralik, ei pea väga muretsema, mida keegi Sinust arvab. Kui riietud puhtalt ja korralikult nii et ise rahul oled ja hoolitsed oma keha ja tervise eest, tõuseb ka enesekindlus tohutult. 
9. Enesekontroll
Kui tunned, et teised inimesed ei saa sind endast välja viia ega su meeleolu ära rikkuda ning sul endal on täielik kontroll enda emotsioonide üle, kaasneb sellega tohutu enesekindlus.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar